Na co se nás

nejvíce ptáte

Použití a funkce kalhotek

Jsou kalhotky hygienické?

Snuggs jsou vyrobeny z materiálů, které jsou certifikovány OEKO-TEX a CoolmaxFreshFX standardy, které zaručují jejich zdravotní nezávadnost. Po konzultaci s gynekology je doporučená doba nošení 8–12 hodin v závislosti na síle menstruace. Vrstva navíc obsahuje antibakteriální úpravu, která zaručuje vysoký standard bezpečí a hygieny.

Snuggs lze prát až na 60 stupňů, aniž by se poškodila jejich savost. Může to lehce zkrátit jejich životnost a způsobit vyblednutí jasných barev, ale černá a béžová barva drží a neblednou. Pro zajištění 100% odstínu jasných barev doporučujeme praní na 40 stupňů.

Kolikrát denně mám kalhotky vyměnit?

1-2x. Jedny kalhotky můžete nosit 8–12 hodin. Záleží ale na síle menstruace. Pro silnější dny doporučujeme volit kalhotky pro silnou nebo extra silnou menstruaci.

Pro koho jsou vhodné?

Pro kohokoliv. Kalhotky používají ženy všech věkových kategorií a jsou vhodné pro slabou i silnou menstruaci, případně slabé úniky moči a jiné výtoky.

Opravdu fungují?

Funkčnost absorpční vrstvy je pro nás na prvním místě. Kalhotky vyvíjíme s textilními inženýry, Snuggs nosí desítky tisíc žen, nakupují si další a píší nám pozitivní ohlasy.

Jak si kalhotky poradí se zápachem?

Absorpční vrstva kalhotek snuggs obsahuje antibakteriální úpravu, která zaručuje vysoký stupeň hygieny a zároveň eliminuje vznik nežádoucího zápachu.

Jsou vhodné i pro první menstruaci?

Kalhotky jsou skvělou variantou i pro dívky, které s menstruací teprve začínají. Máme velmi pozitivní ohlasy od maminek, které kalhotky svým dcerám už pořídily.

Mohu kalhotky nosit i po porodu?

Snuggs můžete rozhodně zvolit i na dobu poporodní. Spousta čerstvých maminek si je už pořídila a jsou moc spokojené. Po porodu je dobré volit typ kalhotek pro silnou nebo extra silnou menstruaci.

Jsou vhodné na inkontinenci?

Kalhotky můžete bezpečně používat i na lehkou inkontinenci. Absorpční vrstva bude fungovat stejně spolehlivě jako při menstruaci.

Jak vybrat správný střih?

Při výběru střihu je dobré se řídit tím, co je vám příjemné. Pokud máte raději oporu a nosíte běžné kalhotky do výšky pasu, budou nejvhodnější střihy s vysokým pasem. Jestliže se cítíte pohodlněji ve spodním prádle do výšky pupíku, je skvělé zkusit klasický střih nebo typ kalhotek střihu bikiny.

Jak zvolit padnoucí velikost?

Nejvhodnější velikost vyberete, pokud se změříte v šířce boků a obvod porovnáte s naší tabulkou velikostí. Pokud váháte mezi 2 velikostmi, je dobré přiklonit se spíše k té, kterou nosíte u spodního prádla nejčastěji, nebo zkusit objednat obě velikosti a nepadnoucí pohodlně vrátit.

Jak vybrat správnou absorpci?

Pro výběr správné absorpce, je dobré zamyslet se nad tím, jak je menstruace intenzivní v jednotlivých dnech. Snuggs jsou dostupné ve 3 variantách absorpce - pro slabou až střední, silnou nebo extra silnou menstruaci. Kalhotky jsou v závislosti na kapacitě vždy označené kapkami (2 kapky až 2 tampony/vložky, 3 kapky až 3 tampony/vložky, 4 kapky až 4 tampony/vložky). Při velmi silné menstruaci je dobré kalhotky měnit častěji nebo podpořit dalším produktem (např. kalíšek).

Je možné kalhotky použít i na plavání?

Snuggs jsou skvělou variantou na sport, ale pro použití v bazénu či obecně na plavání, je používat nedoporučujeme. Při kontaktu s vodou se totiž může absorpční vrstva začít vymývat. Pro plavání doporučujeme využít naší řadu menstruačních plavek.

Vrácení a výměna

Jaký je postup pro vrácení/výměnu zboží?

Jednoduše požadavek zaregistrujete na našem webu pod možností Vrácení a výměna zboží. Kalhotky v originálním balení nám pak pošlete zpět na adresu skladu. Jakmile je převezmeme, vše zpracujeme a co nejdříve se vám ozveme.

Jaká jsou pravidla pro vrácení zboží?

Stejně jako u výměny je prvním krokem úspěšného vrácení zboží registrace požadavku ve formuláři na webu (Vrácení a výměna zboží). Registraci vám potvrdíme emailem s dalšími detaily. Pak je potřeba zboží zaslat zpět na náš sklad (adresa v potvrzovacím emailu). Zboží musí být v původním balení, nenošené, nevyprané, se všemi štítky, beze skvrn a zápachu. Jakmile se k nám zásilka vrátí, vše zpracujeme a potvrdíme emailem.

Mohu vyměnit/vrátit jen některé kusy ze své objednávky?

Určitě můžete. Počet kusů a daný typ upřesníte v registračním formuláři. Při vrácení zboží vás budeme o případném rozdílu finální částky informovat emailem. V případně výměny dárkových balíčků (Základní, Kompletní, Barevné střihy, apod.) je nutné vždy vrátit celý balíček, tedy jeho všechny modely.

Jakým způsobem mám zboží vrátit?

Kalhotky v originálním balení nám jednoduše pošlete zpět tak, jak vám vyhovuje nelépe (pošta, kurýr, apod.). Důležité je vždy volit doručení na adresu skladu. Uložení balíčků na výdejních místech totiž nepodporujeme, stejně jako osobní vrácení zboží.

Kdo hradí dopravu při vrácení/výměně kalhotek?

Dopravu k nám nazpět hradíte vy. Následné zaslání kalhotek v té správné velikosti je už na nás :)

Kdy a jakým způsobem mi budou vráceny peníze za vrácené zboží?

Peníze za zboží vám vrátíme stejným způsobem, jaký jste zvolili při výběru možnosti platby. Upozorňujeme, že vrácení peněz na váš účet může trvat až 14 dní.

Mohu kalhotky vyměnit za jiný střih/barvu?

Výměna v rámci různých typů bohužel není možná. Pokud si přejete jiný střih, musíte kalhotky zaregistrovat k vrácení a poté vytvořit novou objednávku požadovaného střihu.

Praní a údržba

Jak se kalhotky perou?

Kalhotky stačí opláchnout ve studené vodě a následně vyprat, buď v ruce nebo pračce až na 60 stupňů, aniž by se poškodila jejich savost. Může to lehce zkrátit jejich životnost a způsobit vyblednutí jasných barev, ale černá a béžová barva drží a neblednou. Pro zajištění 100% odstínu jasných barev doporučujeme praní na 40 stupňů. Při praní v pračce je dobré volit mírnější program praní (např. na jemné prádlo). Životnost absorpční vrstvy prodloužíte, pokud budete ždímat kalhotky na nižší otáčky (800 - 1000) a při praní v ruce pouze absorpční vrstvu vymačkáte.

Je možné kalhotky sušit v sušičce?

Sušičku používat nedoporučujeme, protože se vysokou teplotou materiál kalhotek rychleji opotřebovává. Kvalitu materiálu nejlépe zachováte běžným sušením na vzduchu.

Jak dlouho mi kalhotky vydrží?

V závislosti na četnosti použití, vám kalhotky vydrží až 50 pracích cyklů. Někomu tedy asi rok a půl až dva roky. Máme ale pozitivní zpětnou vazbu i od žen, které spolehlivě kalhotky používají i delší dobu.

Jaký prací prostředek pro praní kalhotek zvolit?

Životnost kalhotek nejlépe zachováte praním v šetrném pracím prostředku (např. na jemné nebo funkční prádlo), při čemž můžete použít jak prací prášek, tak i tekutý gel. Tekutý gel bývá účinější, protože lépe pronikne do vláken a důkladně odstraní nečistoty. Dejte jen pozor, aby nedošlo k použití aviváže. Ta totiž může snížit kapacitu absorpce. Některé zákaznice při praní používají také dezinfekci na prádlo pro lepší pocit čistoty.

Doručení a platba

Můžu si objednat snuggs do zahraničí?

Snuggs odesíláme i do zahraničí, v rámci Evropské unie. Vzhledem k situaci ohledně Brexitu jsme byli dočasně nuceni pozastavit odesílání balíčků do UK. Při doručení mimo ČR prosím počítejte s o něco delší dobou dodání.

Jaké způsoby platby akceptujete?

Objednávku můžete zaplatit platební kartou nebo prostřednictvím ApplePay.

Jak snuggs doručujete?

Kalhotky Snuggs doručujeme do 3 pracovních dnů ode dne vytvoření vaší objednávky. Vybírat můžete mezi Českou poštou nebo dopravcem GLS.

Promokódy a dárkové poukazy

Jak funguje dárkový poukaz?

Dárkový poukaz posíláme elektronicky emailem s unikátním kódem, který pak obdarovaný použije při nákupu. Pokud chcete, můžete si poukaz i vytisknout. Hodnotu poukazu nemusíte vyčerpat najednou, nevyužitá částka vám zůstane a můžete jej tak uplatnit i na více nákupů. Doba platnosti dárkového poukazu je 2 roky od data zakoupení.

Jak funguje promokód na doporučení?

Doporučovací odkaz vám po dokončení objednávky přijde spolu s fakturou na email. Tento odkaz pak stačí přeposlat kamarádce, která tím získá 20% slevu na celý nákup. Jakmile kód použije, zašleme vám jako poděkování váš vlastní promokód s 20% slevou na příští nákup.

Nefunguje mi promokód za doporučení, co s tím?

Nejdříve zkuste zkontrolovat, že je promokód stále aktivní. Dobu platnosti najdete v potvrzovacím emailu, ve kterém jsme odkaz zaslali. Pokud se sleva i přes platnost poukazu nenačítá, doporučujeme zkusit odkaz otevřít v anonymním okně nebo na jiném prohlížeči.

Technická specifikace kalhotek

Proč mají některé kalhotky ochrannou nálepku a jiné ne?

Pro lepší ochranu během distribuce a uskladňování kalhotek jsme absorpční vrstvu od května 2021 nově opatřili ochrannou fólií, kterou budou mít všechny modely našich kalhotek. Můžete si tedy být jisti, že kalhotky před vámi nikdo nezkoušel. Po dobu prvních pár měsíců se však může stát, že vám přijdou kalhotky jak s nálepkou, tak bez ní. Je to z důvodu již dříve naskladněných kusů, které postupně nahrazujeme. U obou variant se ale jedná o nové, nepoužité kusy. V případě výměny velikosti kusů bez ochranné fólie, budeme kalhotky v následujících měsících akceptovat, jak jste byli i dosud zvyklí :).

Jak se liší délka absorpční vrstvy u jednotlivých typů kalhotek?

Obecně platí, že délka absorpční vrstvy kalhotek odpovídá délce klasické vložky. U typu kalhotek pro slabou menstruaci je pak kratší než u typu pro menstruaci střední a silnou. U kalhotek pro střední a silnou menstruaci jsme na vaše přání vrstvu před několika měsíci prodloužili v přední i zadní části, dohromady cca o 1,5 cm. Noční verze kalhotek pak disponuje oproti zbylým typům absorpční vrstvou až do výše pasu v obou směrech.