Menstruační bolest | snuggs
Doprava zdarma při nákupu Intimního gelu nebo nad 1.700 Kč 😊
2 MIN ČTENÍ

Co pomáhá na
menstruační bolesti?

<span style="color:#FF5B00;">5 tipů</span>, jak se při menstruaci <br>můžeme cítit o něco lépe

Menstruační bolesti nejsou nic příjemného. Ačkoliv asi neexistuje jedna jediná rada, jak se jim vyhnout, dali jsme dohromady pár tipů, které by vám měly pomoci k většímu pohodlí, ať už jste doma, venku, nebo třeba v práci.

 • ZACVIČTE SI

  Protáhnutí těla je skvělým lékem, a to i přesto, že se vám do něj na první pohled možná nebude úplně chtít. Někdy stačí krátká procházka ulicí nebo parkem, někdy je lepší zkusit třeba jógu. Díky pohybu a čerstvému vzduchu se zhluboka nadechnete a na chvíli zpomalíte.

 • Dejte si kousek čokolády

  Nebo klidně celou tabulku, zasloužíte si to! Čokoláda obsahuje hořčík a endorfiny, které vám dodají energii.

 • Teplo

  Už jen představa teplé vany dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Pomůže ale také hřejivý gelový polštářek, který stačí přiložit na záda nebo podbřišek. K tomu doporučujeme hebkou deku, pohodlné křeslo a krátký odpočinek.

 • Správná dieta

  Úplně chápeme, že je při bolestech nejjednodušší variantou sníst něco rychlého. Co ale prospívá tělu nejvíce? Hodně zeleniny, málo tuku a co nejvíce tekutin. Pijte hodně vody, stejně tak jako heřmánkové a mátové čaje, ty zároveň dokáží navodit příjemný pocit pohodlí.

 • Prášky na tlumení bolesti?

  Pokud vám ani jeden z tipů nepomohl, vždycky můžete sáhnout po nějakém prášku. Každému ale vyhovují v rámci mírnění příznaků jinak, jejich použití tedy raději zvažte. Předtím doporučujeme něco malého sníst, nebo alespoň vypít sklenici mléka, ať vám prášek nezpůsobí střevní potíže.

Linda a Tomáš ze snuggs vám přejí hodně štěstí!